X
تبلیغات
مودیسه

قاضی دادگستر

به اطلاع کلیه کاربران می رساند که وبلاگ قاضی دادگستر به وب سایت قضاوت آنلاین تبدیل شد.برای دانلود.فایل های صوتی، تصویری، پی دی اف، نرم افزار و ... با هاست دانلود اختصاصی، به قضاوت آنلاین مراجعه نمایید.

م.ق77) ریزمکالمات و محتوی اس.ام.اس می تواند مثبت جرم باشد

سوال از خانم بنفشه

با عرض سلام و خسته نباشید و تبریک سال نو

می خواستم از شما بپرسم که آیا ریز مکالمات و پرینت sms برای زدن تهمت خیانت  و یا اثبات آن کافی است ، یعنی آیا مردی به صرف داشتن پرینت تلفن و sms می تواند تهمت خیانت به همسر ..

خود بزند؟ و در دادگاه خانواده اقامه دعوی کند؟بی صبرانه در انتظار جواب شما هستم.

با تشکر

پاسخ از ما

با توجه یه این که بدرستی مراد از خیانت را مطرح ننمودید و این که آیا این خیانت در حد گفتگوی تلفنی و یا اس.ام.اسی بوده یا فراتر از آن و نیز این که محتوی تماس ها و بویژه اس.ام.اس ها نیز از امور مشترکین مخابرات اخد و در اختیار شوهرتان می باشد یاخیر، که این امور امکان پاسخگویی  دقیق را متعسر  می نماید.  

اما بطور کلی باید گفت که اگر خیانت ادعایی همسر شما درحد گفتگوی تلفنی و ارتباط پیامی از نوع اس.ام.اسی بوده باشد، صرف وجود پرینت شماره ها و اس.ام.اس های شما با فرد مورد نظر،  به ویژه اگر تعداد آن از حد متعارفی تجاوز نماید، می تواند حکایت از ارتباط تلفنی و اس.ام.اسی فی مابین شماها داشته باشد و این امر قرینه بر نوع رابطه نامشروع شما با نامحرم است که احراز آن به کمک سایر قراین و امارات موجود در پرونده و علم قاضی قابل اثبات است.

همچینین صد البته محتوی تماس های تلفنی و اس.ام.اس – در صورت تحصیل- مانند یک سند مکتوب و در واقع به منزله ی اعتراف نامه ی شفاهی و کتبی شما در نوع رابطه شماها و کلمات مورد استفاده تان است، که براحتی می تواند مثبت رابطه پیش گفته باشد.

X
تبلیغات
مودیسه