X
تبلیغات
رایتل

قاضی دادگستر

خطرناک‌ترین دامنه‌های اینترنتی جهان

فهرست منتشره از سوی مکافی نشان می‌دهد دامنه‌های وب بین‌المللی ، دامنه‌های خطرناکی بوده و دامنه .cm کامرون خطرناک‌ترین دامنه اینترنتی است.دامنه .cm کامرون به دلیل وجود خطرات امنیتی در 36.7 درصد از...

سایت ‌هایش ، خطرناک‌ترین دامنه وب است.

طبق سومین گزارش سالانه وضعیت بدافزارهای وب این شرکت امنیتی، به دلیل مشابه بودن.

cm با .com بسیاری از خلافکاران اینترنتی سایت‌های ساختگی با استفاده از این دامنه ایجاد می‌کنند که به دانلود بدافزارها ، جاسوس ‌افزارها، تبلیغ افزارها و برنامه‌های ناخواسته دیگر منتهی می‌شوند.

4 دامنه خطرناک بعدی .cn چین، .ws ساموا،.ph فیلیپین و.su اتحاد جماهیر شوروی سابق شناخته شدند؛ در سال 2008 دامنه.hk هنگ‌کنگ در صدر این فهرست بود اما امسال این دامنه در رتبه 34 قرار گرفت.

همچنین مطمئن‌ترین دامنه‌های کشوری که ممکن است تنها 0.1 درصد از سایت‌های آنها خطرات امنیتی داشته باشند، به .jp ژاپن،.ie ایرلند، .hr کرواسی،.lu لوکزامبورگ و.vu وانوتائو تعلق دارند.

مطمئن‌ترین دامنه غیرکشوری نیز.gov است اما .com که پرترافیک‌ترین دامنه اینترنتی به شمار می‌رود، دومین دامنه خطرناک در اینترنت شناخته می‌شود.

این سازنده نرم‌افزار آنتی‌ویروس بیش از 27 میلیون وب سایت و 104 دامنه اینترنتی کشوری و عمومی را برای بررسی آسیب‌ پذیری‌ها ، فیشینگ، پنجره‌های پاپ‌های بیش از حد و دانلود خطرناک مورد تحلیل قرار داده است و طبق یافته‌های بررسی آن، بیش از 5 درصد از سایت‌های اینترنتی می‌توانند خطرات امنیتی به همراه داشته باشند که نسبت به دو سال گذشته 4.1 درصد افزایش نشان می‌دهد.

منبع: جام جم آنلاین

نظرات (0)
نام :
ایمیل : [پنهان میماند]
وب/وبلاگ :
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)