X
تبلیغات
رایتل

قاضی دادگستر

فواید مادی ازدواج

جوانان 16 ساعت آموزش ازدواج می‌بینند

معاون اول رئیس‌جمهور، مصوبه‌ای را ابلاغ کرد که براساس آن، علاوه بر اختصاص 20 درصد سهمیه دوره‌های کارشناسی ارشد و دکتری به داوطلبان متاهل، وام ازدواج برای زوجین نیز از 4 به 5 میلیون تومان افزایش یافت.

به گزارش مهر، محمدرضا رحیمی، معاون اول رئیس‌جمهور...

مصوبه دولت مبنی بر اقدامات و تسهیلات لازم درخصوص طرح‌های ازدواج جوانان و ساماندهی مراکز تخصصی ازدواج و خانواده را به سازمان ملی جوانان ابلاغ کرده است.

در این مصوبه آمده است: معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور موظف است با هماهنگی سازمان ملی جوانان نسبت به پیش‌بینی اعتبار مناسب زیر ردیف اعتباری هر دستگاه در لایحه بودجه سال 1389 به منظور اجرای برنامه جامع ازدواج جوانان اقدام کند.

براساس این مصوبه، سازمان ملی جوانان به عنوان متولی تدوین آیین‌نامه اجرایی قانون تسهیل ازدواج جوانان تعیین می‌شود.وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز موظف است با همکاری سازمان بهزیستی کشور، سازمان ملی جوانان، مرکز امور زنان و خانواده و سازمان نظام روان‌شناسی و مشاوره جمهوری اسلامی ایران نسبت به تدوین و اجرای طرح و آیین‌نامه اجرایی آموزش‌های پیش از ازدواج برای جوانان در آستانه ازدواج حداقل ظرف 16 ساعت اقدام کند.به منظور حمایت از شرکت‌ها و بنگاه‌های اقتصادی ارائه‌‌کننده خدمات برای تسهیل ازدواج جوانان، تسهیلات لازم معادل مبالغ تسهیلات ارائه شده توسط بنگاه‌های مزبور، از محل منابع مقرر در بودجه‌های سنواتی پرداخت می‌شود. برهمین اساس، سازمان ملی جوانان با همکاری وزارتخانه‌های امور اقتصادی و دارایی و کشور نسبت به تدوین دستورالعمل اجرایی این بند اقدام کند.

سهمیه 20 درصدی متاهلان برای تحصیلات تکمیلی

براساس این مصوبه، 20 درصد سهمیه دوره‌های کارشناسی ارشد و دکتری با رعایت مقررات مربوط به داوطلبان متاهل اختصاص می‌یابد.معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور موظف است نسبت به پیش‌بینی اعتبار مناسب در لایحه بودجه سال 1389 کل کشور به منظور افزایش کمک‌هزینه ازدواج کارکنان دولت اقدام کند.

منبع: جام جم آنلاین

نظرات (0)
نام :
ایمیل : [پنهان میماند]
وب/وبلاگ :
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)