X
تبلیغات
رایتل

قاضی دادگستر

پس از یک سال فرار، مدیرعامل کلاهبردار دستگیر شد

مردی که با تاسیس یک شرکت کاغذی و به بهانه پرداخت وام خودرو، از مردم میلیون‌ها تومان کلاهبرداری کرده و از سال گذشته تحت تعقیب پلیس تهران بود، دستگیر شد.

به گزارش «جام‌جم»، چندی قبل زنی به پایگاه دوم آگاهی تهران مراجعه و از مدیرعامل یک شرکت خرید و فروش وام خودرو شکایت کرد.

زن شاکی در اظهاراتش به پلیس گفت: ....

قصد خرید وام خودرو داشتم و هرروز آگهی‌های ثبت‌شده در روزنامه‌ها را بررسی می‌کردم، تا این‌که پس از چند هفته با مشاهده آگهی یک شرکت بازرگانی که درخصوص خرید و فروش وام خودرو فعالیت می‌کرد، با این شرکت تماس گرفتم و روز بعد به محل شرکت در شمال غرب تهران رفتم.آن روز پس از صحبت با مدیرعامل شرکت، مدارک درخواست وام خودرو را تحویل وی دادم و قرار شد در قبال دریافت 800 هزار تومان، وام درخواستی‌ام را فراهم کند که پذیرفتم.

وی ادامه داد: پس از آن‌ به بانک رفتم تا موضوع را بررسی کنم که متصدی و مدیر بانک بیان کردند، مدارکی درخصوص ارائه وام در اختیار آنها قرار نگرفته است، یک ماه بعد از این موضوع، اخطاریه‌ای برای یکی از ضامن‌های من در اختیار بانک قرار گرفت، مبنی بر این‌که شما ضمانت مردی را برای دریافت وام کرده‌اید، اما او نخستین قسط را نپرداخته و باید از حقوق شما کسر شود.به اوضاع مشکوک شدم و به بانک مراجعه کردم که متوجه شدم، مدیرعامل قلابی با جعل مدارک ضامنم، آن را به عنوان ضامن فرد دیگری معرفی کرده و برای او 7 میلیون تومان وام گرفته است.

پس از شکایت، پرونده‌ای تشکیل و با هماهنگی قضایی با بازپرس شعبه 14 دادسرای ناحیه 2 تهران، تحقیقات ماموران اداره مبارزه با کلاهبرداری پایگاه دوم آگاهی تهران آغاز شد.

در ادامه تحقیقات، افراد متعددی به مرکز پلیس مراجعه و شکایت‌های مشابهی را ارائه کردند.

هزاران شاکی در برابر متهمان

به این ترتیب، مرد کلاهبردار و همدستانش تحت تعقیب قرار گرفتند تا این که وی زمستان سال گذشته همراه 2 نفر از همدستانش و یکی از مسوولان عالی‌رتبه یکی از بانک‌های تهران دستگیر شد و متهمان با انتقال به مرکز پلیس به کلا‌هبرداری‌های میلیونی اعتراف کردند.

در حالی که برای متهمان قرار قانونی صادر شده و آنها در مقابل هزاران شاکی قرار گرفته بودند، مدیرعامل قلابی با سپردن وثیقه از زندان آزاد و به طرز مرموزی ناپدید شد و جستجو برای دستگیری دوباره او آغاز شد تا این‌که 2 روز قبل ماموران پایگاه دوم آگاهی تهران وی را هنگام تردد در جاده قدیم کرج شناسایی و با متوقف کردن خودرویش، وی را دستگیر و به مرکز پلیس منتقل کردند.

روز گذشته، مرد کلاهبردار مهدی برای تحقیقات دوباره به شعبه 14 بازپرسی دادسرای ناحیه 2 تهران انتقال یافت و مورد بازجویی قرار گرفت.

اعتراف به کلاهبرداری

متهم در اظهاراتش به پلیس گفت: سال گذشته با تاسیس شرکت‌های کاغذی به بهانه پرداخت وام خودرو، کلاهبرداری‌هایم را آغاز کردم و با مشتریان از طریق زنی به نام یلدا، آشنا و برخی هم پس از مشاهده آگهی شرکتم به محل کارم می‌آمدند و من با تبانی یکی از مسوولان بانک و مدیران یک شرکت کاغذی دیگر که با هم همکاری داشتیم، به بهانه پرداخت وام خودرو، متقاضیان را فریب می‌دادیم و بعد مبلغ 800 تا 5/1 میلیون تومان همراه مدارک آنها تحویل می‌گرفتیم و بی‌‌آن که وامی برای آنها تهیه کنیم، مدارک ضامن‌های آنها را که در بانک ثبت شده بود، به متقاضیانی که فاقد ضامن بودند، ارائه و مبالغ میلیونی از آنها می‌گرفتم و درصدی از پول دریافتی را به همدستانم می‌پرداختم و از این طریق در مدت یک سال مبالغ کلانی به دست آوردیم.

بنابراین گزارش، متهم با قرار قانونی از سوی جعفری‌نسب، بازپرس شعبه 14 دادسرای ناحیه 2 تهران روانه زندان شد و جستجوی ویژه پلیس برای یافتن زن جوانی که همدست فراری وی است، ادامه دارد.

منبع: جام جم آنلاین

نظرات (0)
نام :
ایمیل : [پنهان میماند]
وب/وبلاگ :
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)