X
تبلیغات
رایتل

قاضی دادگستر

پسرک یتیم

ساسان افسری-قاضی اسبق دادگستری

دیر به سر کار رسیده بودم . گرسنه و صبحانه نخورده. کیکی که همیشه در کشوی میزم برای روز مبادا گذاشته بودم ، برداشتم.درب اتاقم زده شد و نشد ، زنی ژنده پوش وارد شد . بیش از همه نکاه هراسان و لبهای خشکیده پسرک نگاهم را جلب کرد تا لباسهای ژنده و نازک مادرش در سرمای سوزان زمستان. زن بیچاره صیغه مرد میانسالی شده بود که با سه بچه روی دستش اور ا تنها گذاشته بود . آمده بود برای...

 کمک. دادخواهی. در یکی از توالتهای عمومی زندگی می کرد. دختر اول شوهرش از زن اولش آنچه که برای مرد باقی مانده بود را هم با خود برده بود . هیچ نداشتند، حتی شناسنامه .

     نگاه پسرک به من دوخته بود. او را به سمت خود خواندم و مثلاً نوازش ، مثلاً محبت ! کیک را به سمتش گرفتم و گفتم : مال تو . درب کیک باز شده بود و بوی آن کمی پیچیده بود . پسرک 4 ساله آب دهانش را قورت داد و با ولع پرسید : این چیه ؟ خوردنیه؟!

   مادرش بهت و واماندگیم را چاره کرد :تا حالا کیک نخورده. لبخند زورکیش تلخ بود . گفتم مال توئه، بخورش . برای تو خریدم. عجب جمله احمقانه ای. پسرک که تقریباً روی زانویم نشته بود سرش را برگرداند و با خوشحالی پرسید : مگه می دونستی که من و مامانی میایم اینجا؟ صدایم را مثل خودش بچه گانه کردم و گفتم : نه. پسرک از روی زانویم بلند شد . در حالی که به سمت مادرش می رفت گفت : تو که نمی دونستی من میام پس برای من نخریدیش .بده به همونی که براش خریدی .

خود قضاوت کنید : بلندی طبع این پسر را و فرومایگی  بعض دیگر را .

منبع: وبلاگ خاطرات دادگاه

نظرات (6)
نام :
ایمیل : [پنهان میماند]
وب/وبلاگ :
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
سلام نگاهتان در جمع اوری مطالب و ارائه ی آن به مخاطب تحسین برانگیز است اما با عنایت به نوع نگرش و بازگو نمودن برخی مطالب که ریشه ی عقلایی ندارد و این موضوعات توسط ساسان افسری (قاضی اسبق دادگستری) کنونا بازگو شده و به شکل بسیار مغرضانه ای بدور از رعایت شئونات اخلاقی نیز دنبال می شود بهتر است هر چند پست پسرک یتیم در نوع خود دلنشین و به دل نیز می نشست اما انرا خذف کنید. موفق باشید
یکشنبه 19 دی 1389 ساعت 20:13
امتیاز: 0 0
سایت حقوقی دانشور
daneshvarbook.com

سایت حقوقی طرح نوین
tnovin.com

سلام
اگه میشه مارا هم در وبلاگتان لینک کنید
ممنون میشم
موفق باشید
پنج‌شنبه 2 دی 1389 ساعت 00:49
امتیاز: 0 0
با سلام
سایت حقوقی طرح نوین وابسته به موسسه آموزشی طرح نوین افتتاح شد!!!
اگر مایل بودید میتوانیم با هم همکاری کنیم
اگر میشود مارا با عنوان سایت حقوقی طرح نوین لینک کنید و بعد از طریق صفحه تماس با ما در سایت یا پست الکترونیک farhad-arjmand@msn.com مارا آگاه سازید تا شما هم لینک شوید
منتظرتان هستیم
موفق باشید...
پنج‌شنبه 25 آذر 1389 ساعت 15:38
امتیاز: 0 0
سلام خوبید
به نظرم عالی بود
من تمایل به تبادل لینک با توام اگر دوست داری با من تبادل لینک کنی
من رو با نام
حقوقدانان جوان
لینک کن و بهم اطلاع بده و بگو با چه اسمی لینکت کنم.
منتظرتم
فعلاً
http://lawyer.blogfa.com

راستی برید لینک زیر و برنامه های مربوط به قانون و حقوق رو برای دانلود قرار بدین
ممنون

http://lawyer.blogfa.com/post-572.aspx

http://lawyer.blogfa.com/post-797.aspx

http://lawyer.blogfa.com/post-904.aspx
چهارشنبه 24 آذر 1389 ساعت 11:25
امتیاز: 0 0
خیلی خوبه که یک قاضی به علم روز مجهز باشه اما تصویر خوبی که از فردی مثل شما می خواهد در ذهن نقش ببنده با تجربه تلخی که ما سال گذشته در دادگاهی در مجتمع قضایی صدر تهران داشتیم مخدوش می شه و باز آدم رو به شک می اندازه. قاضی پرونده ای که ما خواهان آن بودیم بدون اینکه سازشی بین طرفین دعوا باشد باستناد سازشی که وجود نداشت و امضاء نشده بود و مورد قبول نبود قرار رد دعوا صادر کرد! الان یک ساله که داریم می دویم تا به حق خودمون برسیم که با توجه به پارتی کلفت بودن خوانده پرونده معلوم نیست کار به کجا می کشه. اسناد ارائه شده یعنی سند مالکیت تقسیم نامه طرفین و کارشناسی مهندس قوه قضائیه همه و همرو این آقای قاضی نادیده گرفت و سازش تقلبی هم که معرکه آخر کارش بود.ایشون که یک شب از دعای خیر ما بی نصیب نیست ان شاء الله باقی قضات اینگونه نباشند.
سه‌شنبه 23 آذر 1389 ساعت 02:57
امتیاز: 0 0
پاسخ:
با سلام
از اعلام نظر صادقانه شما و بیان یکی از مشکلات موجود نه در جامعه ما بلکه در جوامع بشری ممنون، اما نباید جرء را به کل تعمیم داد.قضات خوب نیز کم نیستند.
موفق باشید
با سلام
سوالات ازمون قضاوت 89 را در لینک زیر ببینید
پاسخنامه تا چند ساعت دیگر....
http://daneshvarbook.com/index.php/news/35-iran-law-news/183--89
یکشنبه 21 آذر 1389 ساعت 10:19
امتیاز: 0 0