X
تبلیغات
رایتل

قاضی دادگستر

م.ق280) طرح پرونده‌های متعدد با موضوع مشابه؛ پیگیری امر

سئوال از آقای فاضلی

باعرض سلام
بنده چند ماه پیش شکایتی از تامین اجتمائی اصفهان داشتم که دادکستری نجف اباد رد صلاحیت داد برای دیوان و پرونده را بمن دادند به دیوان اوردم ولی دیوان از من قبول نکرد ومن مجبور شدم دادخواست جدید بدهم که این کار را انجام دادم و بعد مراجعه کردم به معاونت قضائئ اقای امینی وگفتم این پرونده رادادکستری نجف اباد بمن داده چراقبول نمی کنید وایشان قبول کردند وپرونده گرفتند وگفتندبادادخواست جدیدتان یکی می‌‌‌‌کنیم و رسیدی..

هم به من ندادند.اکنون میخواهم بدانم چگونه میتوانم پیگیری کنم که ایا پرونده بادادخواست یکی شده یا نه ویا در کدام شعبه رسیدگی خواهد شد.

باتشکر

پاسخ:

با سلام خدمت شما مخاطب ارجمند

ماده 103 قانون آیین دادرسی دادگاه‌های عمومی و انقلاب در امور مدنی مقرر می دارد:

« اگر دعاوی دیگری که ارتباط کامل با دعوای طرح شده دارند در همان دادگاه مطرح باشد، دادگاه به تمامی آنها یکجا رسیدگی می‌نماید و‌ چنانچه درچند شعبه مطرح شده باشد در یکی از شعب با تعیین رئیس شعبه اول یکجا رسیدگی خواهد شد.

‌درمورد این ماده وکلا یا اصحاب دعوا مکلفند از دعاوی مربوط، دادگاه را مستحضر نمایند.»

شما جهت پیگیری دادخواست های مطروحه و اطلاع از روند رسیدگی و نتیجه آن، با رسیدی که در دست دارید، می توانید به «واحد رایانه» واحد قضایی مربوطه مراجعه و ضمن ارائه رسید، از طریق شماره ثبت رایانه، از شماره شعبه مرجوع‌الیه دادخواست تقدیمی، مطلع و با مراجعه به دفتر شعبه مزبور و پیگیری فرآیند امر، از لف پرونده اولیه به دادخواست تقدیمی خود اطمینان حاصل فرمایید.

امید که این مختصر، وافی مقصود شما بوده باشد.از حسن عنایت شما سپاسگزاریم.

نظرات (0)
نام :
ایمیل : [پنهان میماند]
وب/وبلاگ :
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)